Пізнаємо світ з іграшками для дітей з вадами зору

Дитинство кожної людини є цікавим і неповторним, притому іграшки стають друзями та найкращими помічниками для пізнання світу. Кожен малюк стикається з перешкодами на своєму шляху і вчиться їх долати, а діти, які погано бачать вивчають світ по особливому, активно застосовуючи інші органи чуття. Тому і іграшки для таких дітей є особливими, та необхідними.

Іграшки для частково незрячих або сліпих дітей повинні бути різними за розміром, вагою, та мати інші відмінності для тактильного сприйняття. Під таку категорію підпадають:

  1. Іграшки в яких багато кнопок, защіпок, отворів, вимикачів, поворотних механізмів, і шнурків (такі іграшки дозволяють навчити дитину адаптуватися в побуті, та розвивають дрібну моторику рук)

  2. Іграшки з різним покриттям та фактурою (шерстяні, пухнасті, гладкі або ковзкі поверхні іграшок дозволяють порівнювати предмети у майбутньому не використовуючи зорові образи).

  3. Звукові іграшки. (цей вид іграшок дуже важливий для розпізнавання звуків у навколишньому середовищі).

Чим більший різновид відчуттів дитина отримує у формі гри, тим краще їй вдаватиметься сприйняття навколишнього середовища в подальшому.

Дрібні іграшки для погано зрячих дітей. Великий світ складається з малих частинок.

Іграшки, які складаються з багатьох розбірних компонентів (до прикладу пазли чи конструктор) дозволяють збагнути принцип того, що кожна дрібна частинка є складовою чогось великого та цілого. Маленький розмір цих частинок, які не завжди з легкістю вдається взяти в руки, розвиває дрібну моторику, а це як довели вчені, покращує розвиток мозкової активності малюків.

Малі за розміром іграшки мають бути у дітей будь-якого віку, основне правило, що гратися ними потрібно в присутності батьків, адже малі предмети легко проковтнути. Тому батьки окрім того, що будуть весело проводити час з малятами зможуть прослідкувати, щоб дитина собі не нашкодила.

Розвиваючі іграшки малої форми також дозволяють відчути якої форми є той чи інший предмет вже у натуральну величину.

До таких відносяться іграшки:

  • рамки-вкладиші;

  • потяги-конструктори;

  • іграшки кухонні-пристрої;

  • дитячі ігрові інструменти;

  • іграшкові тварини, тощо.

Завдяки таких іграшок дитине перестає боятися торкатись до різних предметів, весело проводить час, та освоюється у різних сферах.

Звукові іграшки та їх важливе значення у розвитку дитини

Сприйняття іграшок на дотик розвиває дрібну моторику рук, пришвидшує здатність до навчання, розвиває уяву через тактильні відчуття, проте підсилити ефект навчання можна завдяки звуковим іграшкам. Дітки, які мають проблеми із зором вивчають світ за допомогою звуків, тому так важливо з малюками багато спілкуватися, правильно описувати їм різні предмети, людей та все, що їх оточує. Музикальні іграшки — це музичні інструменти в мініатюрі, такі іграшки прививають любов з дитинства до музичного мистецтва, а також розвивають слух і сприйняття звуків. Чим більший різновид звуків, тим більший діапазон їх поєднання, а значить гратися з такими іграшками значно цікавіше.

Чому музикальні іграшки такі важливі для адаптації:

  1. За допомогою сили звуку дитині легко можна пояснити відстань від його джерела.

  2. За допомогою ударних інструментів можна розвивати не лише слух, а і почуття ритму.

  3. Музичні інструменти розвивають творчі здібності, артистизм і гарно доповнюють спільний спів з малюком.

Дуже важливою є присутність батьків, друзів, однолітків на всіх етапах навчання і розвитку. Адже тільки любов і дружня підтримка відкривають нові можливості у сприйнятті світу.

Інтернет-магазин “Інклюзія” пропонує широкий вибір спеціалізованих іграшок для дітей з особливими потребами. Багаторічний досвід роботи та аналіз проведений нашими експертами дозволяє оперативно підготувати рішення, та задовільнити  індивідуальні побажання клієнта, так щоб ви залишились задоволеними.