Питання про переведення освітніх закладів на дистанційне навчання з'явилося ще задовго до введення карантинних заходів, але тільки в умовах сьогодення воно набуло популяризації і масового практичного застосування. Тому, так важливо зрозуміти користь від навчання на відстані, а також розібрати всі недоліки, щоб удосконалювати сферу освіти у цьому напрямку. 

Як відомо, дистанційне навчання неможливе без сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі. До переваг дистанційного навчання умовно можна віднести:

 1. Навчання будь-де і будь-коли

 2. Мобільність

 3. Доступність навчальних матеріалів

 4. Індивідуальний підхід до кожного учня. Зворотній зв'язок.

 5. Зручність для вчителів

Отримати перелічені переваги можна лише шляхом організованості вчителя, його обізнаності в інформативно-комунікаційних технологіях, та вміння залучати дітей до нового, незвичного для них процесу, щоб глибоко зануритись у віртуальне навчання та привити любов до самоосвіти. Високим показником професіоналізму є те, що вчителі за такий короткий термін, без спеціальної підготовки, налагодили процес, хоч і зіткнулися з багатьма труднощами:

 • вибір найбільш комфортного та ефективного ресурсу

 • обмеження часу для освоєння нових технологій 

 • технічні неполадки

 • оцифрування паперових документів і методик

 • щоденна звітність

 • ускладнення контролю знань

Щоб подолати недосконалості системи, потрібно заохочувати не лише учнів до удосконалення процесу, а і залучитися підтримкою батьків та спонукати до підтримки Міністерство освіти і науки України.

Інтерактивне обладнання, нестандартні рішення для покращення дистанційного навчання та роботи

Віддалений режим актуальний не лише для освітніх закладів, а і для офісів та бізнес-центрів. І наявні портативні комп'ютери та гаджети можуть задовольнити якість і ефективність навчання та бізнес-процесів лише частково. Експерти інтернет-магазину “Інклюзія” підібрали набір інтерактивного обладнання, яке покращить процес та буде корисним придбанням у навчальний заклад та офіс.

ТОП-5 сучасних мультимедійних пристроїв для дистанційних процесів:

 1. Інтерактивна дошка та панель. Функція “Віддалений клас” дозволяє учням підключитися і дивитися урок, який проводиться учителем на інтерактивній дошці, забезпечуючи якість звуку та зображення. Активно застосовується для проведення конференцій та презентацій.

 2. Інтерактивні комплекти, камери. Веб-камери, сенсорні модулі, конференц пристрої дозволяють зробити навчання та презентації більш живими, а контроль знань — об'єктивним, з можливістю індивідуального спостереження за кожним учнем.

 3. Документ-камера. Цей пристрій призначений для відтворення документів, предметів та явищ на екрані. Тепер не потрібно передруковувати методичні посібники, їх можна оцифрувати під час уроку в реальному часі, а досліди з фізики чи хімії будуть передані учням максимально доступно.

 4. Інтерактивні глобуси. Безцінний винахід, від якого так і віє майбутнім. Виглядає, як звичайний глобус, але за допомогою гаджета перетворюється на скарбницю для дослідження географії. Придбавши таки й глобус, дитина може відвідати різні куточки світу не покидаючи дитячої кімнати, дізнатись цікаву інформацію про місцевість, природу, тварин. Стане гарною окрасою для кабінету.

 5. Інтерактивний килим. Підійде для дошкільного навчання. За допомогою проектора, дитина попадає в середовище науки, яке не може не захоплювати і дивувати. Здебільшого навчання відбувається в формі гри.

Глобалізація дистанційного навчання та його роль у освіті “особливих” дітей 

За останні три роки, кількість шкіл, які облаштовують для навчання дітей-інвалідів суттєво збільшилась, але далеко не кожна школа готова прийняти всіх дітей (причиною є відсутність пандусів, ліфтів, аудіо-вказівників тощо). І якщо такі зміни у дизайні школи і відбуваються, то процес змін може тривати роками, через брак фінансування та з інших причин. Проте, якщо у школах не було потреби у закупівлі обладнання для дистанційного навчання, то зараз це питання потребує перегляду, та є лише першим, але дуже важливим кроком до знищення бар'єрів і труднощів, між навчальними закладами і “особливими” учнями. 

У післякарантинний період потреба у віртуальній освіті не відпаде, а може бути тим доповненням, яке довгі роки не розглядалося, як вирішення багатьох проблем. 

Інклюзивна освіта — це реформа важлива для всього суспільства. Організація інклюзивного-освітнього інтернет-середовища за допомогою сучасних технологій та індивідуальному підходу може об'єднати всіх дітей, батьків та вчителів спільною метою для підвищення якості та універсальності освітніх платформ, задля розвитку освіти в цілому.

Експерти в області навчання, інтернет-магазину “Інклюзія” знають, як технічно облаштувати дистанційне навчання, щоб було корисно і зручно здобувати знання усім.