Конструктор LEGO це одна з найпопулярніших іграшок, яку обожнюють як діти так і дорослі.

Переваги LEGO:

  • Високоякісний матеріал. Конструктор виготовлений з безпечного міцного пластику. Простий в догляді.  Деталі приємні на дотик, зручні по розміру та формі, мають заокруглені краї. Легко кріпляться і створюють міцну конструкцію, яка витримує активну експлуатацію.
  •  Універсальність. Цеглинки LEGO сумісні між собою, що дозволяє створювати конструкції не лише по інструкції, а й придумувати і створювати нові власні моделі, комбінуючи набори між собою.
  •  Асортимент продукції. Є можливість підібрати набір, орієнтуючись на вік дитини: для малюків, дошкільнят, молодшого та середнього шкільного віку, підлітків. Також конструктори поділені на категорії, кожен може знайти комплект відповідно до своїх інтересів та вподобань.

Від гри до навчання.

   Сучасна освіта вимагає від вчителя гнучкості та більш грунтовної підготовки. Коли знижується дитяча увага, учні відволікаються від процесу. Це може бути сигналом того, що їм не цікаво і час змінювати діяльність. Тому дуже важливо зробити процес навчання динамічнішим та цікавішим. Одним з таких способів є навчання в ігровій формі. Під час якого створюється атмосфера психологічного комфорту, діти відчувають себе творцями, господарями.

Шість цеглинок Лего

   Це практичний інструмент для навчання. В набір входить 6  цеглинок LEGO DUPLO 2х4, стандартних кольорів – зеленого, червоного, жовтого, оранжевого, синього, блакитного. Для занять кожна дитина має свій комплект. Ігри-завдання можна застосовувати індивідуально, в парах, в групах, в командах.

   Для організації роботи важливо встановити правила – пояснити дітям як працювати з цеглинками, визначити місце, де вони будуть зберігатись, перед виконанням вправ уважно ознайомлюватись із завданням. Зазвичай на кожне завдання є відведений час, якого потрібно дотримуватись. Розпочинати роботу слід із найпростіших і коротких вправ, поступово переходячи до складніших, довготриваліших. Оскільки складність завдання має відповідати рівню впевненості дитини у своїх силах.

   Технологію "Шість цеглинок" успішно застосовують на різних уроках.

   На ранковій зустрічі з допомогою цеглинок діти вітаються, знайомляться, мають змогу показати свій настрій: червоний - поганий, жовтий - нормальний, зелений - чудовий. Грають в ігри, відтворюють певні ситуації, аналізують, висловлюють свою думку і логічно обгрунтовують її.

   Діти вчаться математичної грамотності, застосовують на практиці отриманий досвід та знання. З цеглинками LEGO, діти легко навчаться рахувати, вирішувати приклади, ознайомляться з дробами. Все відбувається у веселій ігровій формі. Тому, такий на перший погляд серйозний предмет математика, сприймається зовсім по іншому.

   На уроці української мови різнокольорові деталі стануть частинами мови - іменник, прикметник, дієслово, тощо. Також, зробивши позначки, з них можна створювати букви, слова, словосполучення та речення. Під час колективного заняття, об'єднавши цеглинки, можна скласти невеличку розповідь. 

   Урок природознавства стане цікавішим, якщо за річки, озера, моря будуть відповідати деталі блакитного кольору, а рослини позначимо зеленим, сонце жовтим і т.д. Учні "подорожують", дізнаються про визначні місця, досліджують світ.

   Напевне, найбільше можливостей використати LEGО є на уроці мистецтва. Тут можна проявити всю свою фантазію та креативність. Діти розкладають цеглинки на аркушах паперу, обводять їх, домальовують різні детальки і отримують чудові малюнки. Або ж просто складають задану вчителем тваринку з цеглинок. Найцікавіше, що у кожної дитини вийде свій варіант тваринки. Оскільки поєднання лише двох цеглинок LEGO можливе 24 різними способами.

  І не потрібно забувати про фізичну активність. З LEGO фізкультхвилинка стане цікавішою та оригінальнішою. У дітей покращиться настрій та самопочуття.

Синій колір – покрутись,

Жовтий – навколо себе озирнись.

Червоний – покажи всім літачок,

Зелений – другу дай «кулачок».

Голубий – дістань до пальців ніг,

Оранжевий – покажи щирий сміх.

   Крім того, конструктор LEGO є помічником у роботі корекційних педагогів, вчителів логопедів, психологів. Цільова аудиторія для таких занять це діти з тривожними розладами, гіперактивністю, з труднощами в налагодженні комунікації, з аутизмом.

   Отже, LEGO вже давно не просто іграшка, це одна з поширених педагогічних систем. Завдяки грі з LEGO, дитина розвивається гармонійно та всебічно.

Основні сфери розвитку дитини

  • Соціальний розвиток

Діти навчаються співпрацювати в команді, домовлятись, спілкуватись, разом вирішувати поставлені завдання, допомагати один одному, підтримувати.

  • Креативність

Висловлення та генерування творчих ідей, проведення експериментів, втілення їх у життя. Дитина фантазує, будує стратегії, знаходить ідеї та підходи для вирішення конкретних завдань.

  • Когнітивний розвиток

Розвиток всіх видів розумових процесів, таких як пам’ять, логічне мислення, увага, уява, формування понять.

  • Емоційний розвиток

Спрямований на уміння контролювати власні емоції, перемагати та програвати, ставити та досягати власної цілі, відстоювати свою думку. Граючись, дитина почувається радісно та комфортно.

  • Сенсорно моторний розвиток

Розвиток дрібної моторики прямим чином відповідає за розвиток мовлення та сприяє правильному формуванню когнітивних процесів психіки, розвивається координація рухів, сила, спритність.

 

Конструктор LEGO буде найкращим подарунком для дитини. Великий асортимент наборів можна знайти в інтернет магазині "ІНКЛЮЗІЯ: реабілітаційне та корекційне обладнання".