Настільні ігри — це чи не найкрайкраща нагода зібратися усією сім'єю за столом і весело та з користю провести час. Адже настільні ігри якомога краще розвивають пам'ять та кмітливість, а також навчають безцінному досвіду, який буде корисним у повсякденному житті, як дорослим так і дітям.

Шахматами, шашками чи картами вже давно нікого не здивуєш. Хоча ці ігри заслуговують на увагу та певну повагу з огляду на їх вік, проте на ринку існує надзвичайне різноманіття ігор, які можна по праву вважати сучасними, але не менш корисними і захоплюючими. Тому, якщо ви любите “поламати мозок” над цікавими головоломками, а в компанії вам це робити тільки додає азарту, то не буде лишнім дізнатися про переваги настільних ігор.

Настільні ігри розвивають:

 • увагу;

 • пам’ять; 

 • посидючість;

 • комунікабельність;

 • артистизм;

 • стресостійкість;

 • логічне мислення;

 • креатив;

 • вміння приймати рішення;

 • лідерські здібності; 

 • командні якості;

 • дрібну моторику;

 • спритність, і багато інших якостей, які можуть стати корисними щодня. 

Попри велику популярність настільних ігор серед дітей, дорослим також не завадить абстрагуватися від щоденних клопотів і стати гравцем захоплюючої пригоди. Бабусям і дідусям буде не менш цікаво пограти у ігри разом з дітлахами, тому сміливо запрошуйте їх до гри, щоб перебрати їх безцінний досвід і подивитися на їх поведінку у нестандартних ситуаціях.

Далі ми коротко розберемо топ-7 сімейних ігор, щоб краще зрозуміти яка приглянеться саме вам. Ну і звичайно, одним із основних критеріїв буде ціна яка не перевищує 250 грн. Заінтриговані? Тоді поїхали...

ТОП-7 бюджетних ігор для всієї сім'ї

 1. Кредо. Захоплююча гра в якій, як і в житті важливо знайти баланс, між грошима, справою і почуттями. На чому ти зробиш акцент, яке буде твоє кредо? Обирай колір, комбінуй символи, розпоряджайся жетонами і перемагай. Гру можна віднести до розвиваючої, і вона підійде абсолютно всім.

 2. Спритні вівці. Схопи 10-ку! Навчальна гра, яка сприяє адаптації у колективі малюка. У гру можуть грати також діти обмежені в русі. Суть гри полягає у тому, щоб швидше за всіх знайти 10 (тобто 2 жетони з сумарною кількістю чисел: 10). Дуже активна гра, веселощі забезпечені.

 3. Математична гра Числобіг, просто знахідка для тих, хто вправляється в арифметиці. Вбільшості підійде для дошкільнят, проте в колі сім'ї дитина навчиться арифметики більш ефективніше і веселіше, ніж зі стандартними завданняи від вихователів.

 4. Alias або Еліас — культова гра, яка підійде абсолютно для кожного, адже основною метою гри є налагодження комунікацій з напарником і тренування вміння швидко, за одну хвилину, і зрозуміло описувати предмети звісно ж не називаючи їх. Гра настільки емоційна і захоплююча, що під час пояснень включаються і міміка і жести і вся винахідливість. За цим спостерігати дуже цікаво, а ще це відмінний привід поповнити словарний запас.

 1. Захоплююча гра Руммі з простими правилами, але з досить не простою задачею. Гравці мають скласти групи з плиток одного номіналу, але з різної масті, або послідовність плитки, але одної масті. Виграє той у кого найшвидше закінчаться плитки.

 2. Якщо ви прихильник усамітнення, то гра Танграм саме для вас. Це дерев'яна головоломка, яка складається з 6 багатокутників, які можна поєднати між собою та скласти фігуру, яку тільки дозволить вміння абстрактно мислити і ваша фантазія. А ціна у 100 гривень не може не приваблювати.

 3. Дорожня магнітна гра Чарівний ліс, не заставить нудьгувати. Суть гри полягає у викладені магнітних деталей на поле так, щоб відкрити шлях до лише вказаних в завданні мешканців чарівного лісу. Є такі персонажі: відьмочка, чаклун, чарівний горщик, мухомори та чарівне зілля.

Ми підібрали для вас цей ТОП згідно власних уподобань та позитивних відгуків клієнтів. Звичайно ви можете зібрати своїх фаворитів серед настільних ігор та радити друзям, проте даний список ігор зробить ваш вечір незабутнім гарантовано.

Ігри для вечірок і шумних компаній

Проведення часу за гаджетами займає дуже багато часу. Тому у кав'ярнях чи на вулиці можна не рідко зустріти компанію молодиків, які не відривають поглядів від екранів смартфонів. Основним завданням цієї статті є показати користь настільних ігор для молодого покоління, адже за допомогою них можна вирішити проблему відсутності живого спілкування між однолітками. 

Запланувати проведення незабутнього Дня народження чи іншої запальної вечірки з друзями, на якій усі захоплені розвагами, можна легко з настільними іграми спеціально розробленими для вечірок. Ми пропонуємо розглянути ігри, які прикрасять ваше проведення часу емоціями і активним обговоренням всередині компанії. 

 1. Духи лісу. Гра в блеф для компанії максимум на 4 особи. Ви поринете в загадковий світ слов'янської міфології з мавки і гномами, вашою задачею буде віднайти усіх духів лісу. Скористайтесь інтуїцією і вмінням блефувати і у вас вийде знешкодити нечисть.

 2. IN VINO MORTE гра по принципу схожа на російську рулетку, де в основному потрібно покладатися на інтуїцію. Гра доволі динамічна азартна і весела.

 3. Гра Мемка Мімка покаже на скільки добре ти розбираєшся в людських емоціях і чи можеш їх зрозуміло описати. Гра поєднує у собі декілька під-ігор, тому не набридає.

 4. Якщо ви ще не грали в НесміЯку, то придбання цієї гри стане чудовим приводом зібратися з друзями. Хоча гра доволі примітивна проте виховує емоційний інтелект і розвеселяє просто на “ура”!

 

 1. Плямки — це кишенькова гра яку можна грати як на вулиці так і вдома. Суть гри правильно побудувати одразу три стратегії: збудувати найдовшу лінію, найбільше заповнити простір, поставити найбільше плямок одного кольору. Ця гра вчить думати на декілька ходів наперед, круто чи не так?

Ми поділилися з вами найцікавішими і най веселішими настільними іграми з якими кожна вечірка і сімейні вечори будуть проходити з користю, а головне весело і продуктивно.