Кожна дитина мріє про власне чарівне і казкове місце. І як запевняють експерти інтернет-магазину “Інклюзія”, організувати сенсорний куточок можна легко як для дівчинки так і для хлопчика. Адже в умовах сучасності ми пропонуємо високотехнічне обладнання, яке максимально забезпечує релакс, розвиток та відчуття щастя у малюків, яке залишиться з ними на все життя. 

Сенсорні кімнати умовно можна поділити на:

 • світлі;

 • темні;

 • універсальні;

 • спеціалізовані.

Якщо світла кімната по своїй суті має налаштовувати на плодотворний і активний день то темна кімната більше сповнена загадковості, мрійливості і має заспокоїти дитину та підготувати до сну. Тому для світлої сенсорної кімнати притаманні сухі басейни, дзеркальні та мерехтливі поверхні, мобільні кольорові меблі та спортивні приспосіблення. 

Темна кімната в свою чергу більш гармонійно буде виглядати з великою кількістю нічників, з космічним пано на стіні і світловим дощем. Універсальні ж поєднують у собі деталі як і світлої так і темної кімнати. Проте у бажанні досягти максимальної функціональності кімнати варто пам'ятати про вільний простір для ігор та творчості дитини.

Раніше ми розглядали як сенсорна кімната може стати місцем для корекційної роботи з дитиною аутистом, така кімната є прикладом спеціалізованої сенсорної кімнати. 

В даній статті ми відповімо на питання: в якій сенсорній кімнаті буде малюку комфортніше? Як правильно поєднати елементи сенсорної кімнати у дитячій кімнаті та в інших кімнатах дому? Як впливає сенсорне обладнання на розвиток дитини? Та поділимося нашим дизайнерським поглядом щодо облаштування ідеального простору для дитини.

Обладнання для сенсорної кімнати, та сенсорні елементи декору для вашого дому

Сенсорний куточок у дитячій кімнаті, де чути журчання води, посеред кімнати мерехтить безпечне “полум'я”, а на стелі простір безкрайого космосу не може залишити  байдужими навіть дорослих. Тому ми пропонуємо вашій увазі список  елементів декору сенсорної кімнати, які можна виграшно застосувати і у інших кімнатах вашого дому. 

ТОП-7 сенсорного обладнання для  дому:

 

 • Колона з бульбашками;

 • Світильники:океан, зоряне небо, плазма та ін.;

 • Світлова штора та дощ.

На перший погляд застосування сенсорних елементів у повсякденному житті може видатись вам сміливим рішенням, проте після продуктивного робочого дня світильники і нічники зможуть створити атмосферу романтики, а джурчання водоспаду допоможе розслабитися і побороти втому.

Вплив сенсорної кімнати на розвиток дитини. Секрети оформлення сенсорної кімнати

Сенсорне обладнання в дитячій кімнаті, ще з народження викликає у дитини захват та позитивні емоції. Безумовно, кожна деталь кімнати в залежності від призначення впливає на розвиток дитини по різному. Але в цілому сенсорна кімната сприяє:

 • розвитку творчих здібностей;

 • сенсорній інтеграції;

 • розвитку та інклюзії дітей з аутизмом, ДЦП, синдромом Дауна;

 • покращенню настрою;

 • появі нових ідей;

 • спортивній підготовці;

 • розвитку уваги та самоконтролю;

 • покращенню фізичного і морального здоров’я та ін.

Крім того, якщо ви хочете привити вашій дитині відчуття прекрасного ще з ясел, та виростити з крихітки перфекціоніста, дизайнери інтер'єру радять звернути увагу на такі деталі при поєднанні сенсорного обладнання та меблів:

 1. Розумно використаний простір. Дзеркало та світло візуально збільшують простір кімнати, а у поєднанні зі світлими кольорами стін дають відчуття легкості і свіжості.

 2. М'які модульні меблі. При облаштуванні сенсорної кімнати уникайте прямих і гострих кутів. Перевагу надавайте мягким модульним меблям, які можна легко перемістити та навіть зробити елементом гри.

 3. Куточок творчості. Дитина яка перебуває у сенсорній кімнаті надихається від шуму природи, космічного простору та казкових сонячних зайчиків на стінах , тому так важливо продумати, де малюк зможе відтворити своє надхнення. Це може бути сенсорна світлова дошка, планшет для пісочної терапії, чи мольберт з фарбами.

 4. Грайливий настрій. У гонитві за ідеально підібраними відтінками не забуваємо створювати грайливий настрій з усіх кольорів веселки і дискобола над головою.

Експерти інтернет-магазину “Інклюзія” переконані, що щастя дитини можна створити своїми руками, і сенсорні кімнати для дітей цьому найкраще підтвердження.