Чому символічно двадцять першого березня відзначають міжнародний день “дітей сонця”?

Ці особливі діти за словами експертів надто чутливі та відкриті до людей та світу. Діти з синдромом Дауна відрізняються щирою посмішкою, добротою та ніжністю, проте, на жаль, слабким здоров'ям. 

Даунізм — це форма геномної патології при якій є перевищення хромосомного матеріалу, і характерно появою 47 хромосоми (у нормі їх 46 або 23 пари). Англійський лікар вперше описав синдром  в 1842 році. До сьогодні не відомо причину виникнення такої патології. Відомо лише, що “сонячні діти” народжуються незалежно від раси чи географічного проживання батьків, їх харчування і наявність шкідливих звичок. Сучасні дослідники виділяють чотири чинники, які пов'язані з ймовірністю появи синдрому Дауна у дитини:

  1. Вік батька

  2. Вік матері

  3. Близько-споріднені шлюби

  4. Вік бабусі по маминій лінії

Як не дивно останній чинник виділяють, як найбільш значимий. Тобто чим старший вік майбутньої бабусі, яка народжувала дочку, тим більша ймовірність народження онуки чи онука з цим синдромом. 

Від так Французька асоціація з дослідження трисомії за 21 хромосомою (AFRT) була створена для дослідження інформування про медичні та наукові досягнення в області синдрому Дауна. Члени організація 15 років тому вирішили визначити 21 березня, символічною датою Дня трисомії 21. Трисомія — “3 місяць у році це березень”, 21 хромосома — “21 день, відповідно.”

Що необхідно знати кожному про синдром Дауна.

Кожне по статистиці сімсоте немовля народжується з цим синдромом (батьки жодним чином не винні в цьому). Синдром не піддається “лікуванню”, і можливість “заразитися” ним теж виключена, оскільки це не захворювання. Але люди з синдромом Дауна мають ослаблений імунітет і низку вроджених складнощів зі здоров'ям. Попри те, що “сонячним дітям” складніше однолітків розвиватися і навчатися, вони досягають успіху в мистецтві бізнесі та спорті. Такі діти потребують нагляду та уваги фахівців та сім'ї, визнання соціуму. 

Кожна дитина унікальна і неповторна. У неї є своя натура, характер, уміння і можливості, свої унікальні хобі, таланти. Такі люди просто інші. Людина з синдромом може досягнути успіху у роботі і родині чи просто бути вашим другом. Люди заслуговують поваги, і підтримки, лише тому, що долають труднощі з першого дня життя, про які ми і не здогадуємося. 

Діти з синдромом візуали, і більше 80% інформації поглинають очима. Спілкування вбільості відбувається жестами до того, як діти починають говорити. 

Їм не потрібні ліки чи дороге спеціальне обладнання, щоб прискорити розвиток. Потрібно лише займатися з педагогами, батьками по спеціальних методиках, які враховують особливості розвитку і сприйняття і зазвичай приводять до успішних результатів.  Експерти та партнери інтернет-магазину “Інклюзія” радять батькам та педагогам використовувати посібники з практичних і теоретичних занять “Дитина із синдромом Дауна”, “Поради батькам і педагогам. Сонячні діти. Діти із синдромом Дауна”.

Результат пошуку зображень за запитом "міжнародний день людей з синдромом"

 

Інклюзивне навчання та адаптація у соціумі

“Сонячних дітей” називають альтернативно-обдарованими та залучають для спілкування з тяжкохворими людьми, які замкнулися і втратили надію. Люди з цим синдромом наділені іншим світосприйняттям, рідкісним даром — щирістю, добротою, наївністю, відсутністю бажання мстити і винятковим, особливим почуттям гумору.

Такі люди чудово взаємодіють з рослинами і тваринами, мають чудове відчуття ритму та здатність копіювати.

Результат пошуку зображень за запитом "Нумікон"

Задля прискорення розвитку дітей ми зробили підбірку найбільш ефективних інструментів і методик:

  • Математичний набір Нумікон для індивідуального та групового навчання. Можна використовувати в школах, садках, центрах раннього розвитку або вдома.

  • Набір Нумікон дошкільник. Набір Нумікон дошкільник для індивідуальної роботи вчителя з дитиною, від 5-ти до 7-ми років, та з дітьми з особливими потребами.  Розвиває спостережливість, увагу, дрібну моторику рук, сприяє швидкому засвоєнню інформації.

  • Альбом що розмовляє А5. Дитина може наповнювати такий альбом картинками та звуками на власний розсуд, гратись без вихователя, батьків, це виховує самостійність дитини. Можна займатись із групою дітей, влаштовуючи цікаві ігри. Підійде для занять та терапії дітей з органічними порушеннями мозку.

  • Підручник Навчаємося з радістю Посібник спрямований на соціалізацію дітей з особливостями розумової активності, дітей із синдромом Дауна, діток з порушеннями психофізичного розвитку. Рекомендовано використовувати батькам для визначення пріоритетних напрямів організації часу своєї дитини та для розуміння, що насправді потрібно їхнім дітям для набуття життєвого досвіду.

  • Панелі для розвитку. Основне завдання - сформувати у дитини розуміння причинно-наслідкових зв’язків між явищами, розвинути навички сприйняття кольору, когнітивні функції, пам'ять, мислення, увагу, емоційну сферу. Панель в ігровій формі дозволяє дітям повноцінно розвиватись. Стане доповненням сучасної сенсорної кімнати.

 

Експерти інтернет-магазину “Інклюзія” переконані, що “сонячні дітки” дуже чуйні і потребують любові і турботи з боку оточення. Сонячні малюки не мають агресії і бачать цей світ через призму рожевих окулярів. Можливо, їхнє покликання — зробити його трішки добрішим. А наша задача — допомогти їм почуватися комфортно в суспільстві.