Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Пн-Сб 09:00-21:00

Нд - вихідний

В інший час сайт працює автономно!

0
Мій кошик

Психотерапія

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Психотерапія

 

Психотерапія в сучасному житті відіграє надзвичайно важливу роль. Піклування про психічний стан стає все більш популярним – як і здоровий спосіб життя загалом. Новітні дослідження все більше показують чіткі кореляції між відвідуванням психотерапевта та підвищенням якості життя. Якщо тридцять років тому правильним вважалось «не виносити бруд з хати» та справлятись із проблемами самотужки, то сучасний підхід говорить про необхідність як індивідуальної так і групової психотерапії.

Однак, психотерапія в Україні на даний момент іще не набула великого поширення. Велика кількість наших співвітчизників не замислюється над тим, як вона працює та навіщо потрібна. Крім того, існує певний сором та сприйняття терапії як методики, призначеної виключно для хворих людей.

Разом із тим, складно назвати країну, для якої розвиток та розповсюдження психотерапевтичних практик були б настільки ж необхідні, як для України. Безліч українців та українок зіткнулись у своєму житті із різними проявами війни. Зазвичай такий досвід є дуже травмуючим і потребує допомоги хорошого спеціаліста.

 

Інтернет-магазин Inkluzia пропонує товари, які стануть у пригоді як практикуючим психотерапевтам, так і людям, які потребують психотерапевтичної допомоги, але ще тільки збираються звернутися до спеціаліста і хочуть ознайомитися з різними методами. Також на нашому сайті представлена велика кількість товарів для батьків, діти яких потребують певної допомоги. Адже досить часто психотерапія дітей та підлітків, а інколи і дорослих, вимагає використання спеціальних предметів, книг, карточок, піктограм, тощо. Купити товари для психотерапії ви можете на сайті магазину Inkluzia.

 

Історія психотерапії

Ранні психотерапевтичні практики можна знайти в історії багатьох народів. Дуже часто вони вплітались в ритуали прийнятих релігій. Найзрозумілішим для сучасної людини прикладом є християнська сповідь.

Однак, говорити про психотерапію у клінічній практиці західних вчених ми можемо лише із дев’ятнадцятого століття. Тоді була поширена практика морального лікування. Згідно неї, психічні розлади можна було розглядати, як втрату сенсу в людському житті. Лікарі намагались повернути пацієнтам сенс, використовуючи релігію та філософію того часу.

Іншою важливою віхою у появі психотерапії стали роботи Франца Месмера та його учня Маркіза де Пюйсегюра. Вони вивчали явище месмеризму – так званого тваринного магнетизму. Пізніше дані праці суттєво вплинули на розвиток психіатрії, динамічної психології та гіпнозу.

На початку двадцятого століття, Зигмунд Фройд створив теорію психоаналізу, яка і стала першим варіантом психотерапії в сучасному розумінні. З того моменту було створено багато нових методів, підходів та теорій. Можна виділити роботи Карла Юнга, Карен Горні, Еріха Фромма, Віктора Франкла, Станіслава Грофа та інших.

Сучасна психотерапія включає велику кількість різних технік та підходів, які можуть допомогти подолати різноманітні проблеми, пов’язані з психотравмами.

 

Що таке психотерапія

Оскільки психологічна наука є іще не надто популярною на теренах України, багато кому важко відрізнити різні її галузі і течії одна від одної. Популярним міфом є те, що психотерапія – це метод лікування психічних розладів. Це хибне уявлення. Психічні захворювання вимагають комплексного довготривалого лікування, частиною якого дійсно може бути словесна терапія, однак проводять її спеціалісти саме у галузі клінічної психології.

Більшість психотерапевтів однак, працює саме із здоровими клієнтами. Як аналогію тут можна привести стоматолога – люди зі здоровими зубами також регулярно навідуються до цього спеціаліста для діагностики, гігієнічних та косметичних процедур, тощо. Так само, індивідуальна чи групова психотерапія є своєрідною «ментальною гігієною». Вона допомагає людям краще усвідомлювати свої думки та емоції, переживати важкі життєві події, усвідомлювати власні бажання, тощо.

Показами для терапії можуть бути найрізноманітніші проблеми. Поширеними прикладами є:

  • Проблеми у стосунках;
  • Важкий життєвий етап;
  • Втрата близької людини;
  • Перевтома на роботі та професійне вигорання;
  • Нерозуміння власних бажань.

Крім цього, словесна терапія часто рекомендується як супроводжуюча методика під час лікування депресії, залежностей, розладів харчової поведінки, тощо.

 

Види психотерапії за складом учасників

Як і у будь-якого досить розвинутого феномену, у психотерапії існує дуже багато варіацій. Тому, шукаючи спеціаліста, слід визначитись із необхідним саме вам типом.

Перш за все, психотерапія ділиться за кількістю учасників. Виділяють наступні її види:

  • Індивідуальна;
  • Групова;
  • Сімейна.

 

Індивідуальна психотерапія

Індивідуальна психотерапія є найбільш розповсюдженим видом. Це спілкування клієнта зі спеціалістом один на один. Такий підхід дозволяє особі якнайповніше відкритися, поділитись своїми відчуттями, переживаннями та емоціями. В той же час терапевт зосереджується на одному клієнті й може звернути увагу на найнепомітніші нюанси його поведінки. У процесі терапії між спеціалістом та клієнтом виникають специфічні відносини, які також допомагають їм у роботі.

 

Групова психотерапія

В певних ситуаціях, існує необхідність розділити терапію із іншими людьми, які мають схожі проблеми, інтереси тощо. Для цього застосовується групова психотерапія. Найпростішим її прикладом є групи підтримки для людей, що перенесли певні важкі життєві ситуації. Опинившись у такій групі, особа розуміє, що її переживання – це нормально, вони властиві й іншим людям, що опинились у подібних обставинах. Також, часто буває легше ділитись своїми емоціями із тими, хто пережив схожий досвід.

Інші варіації групової терапії можуть включати у себе психологічні ігри, терапевтичний театр, психофізіологічні вправи, тренінги, тощо.

 

Сімейна психотерапія

Особливим видом психотерапії є терапія сімейна. Найчастіше, вона призначена для пар, що стикнулися із певною кризою у своїх стосунках, чи просто хочуть навчитись краще знаходити спільну мову. Також, це може бути підготовча робота під час зміни стосунків, наприклад психотерапія відносин батьки — немовля.

Однак, стосунками в парі можливості сімейної терапії не обмежуються. Вона також може допомогти покращити відносини між батьками і дітьми, навіть уже дорослими, чи між братами і сестрами.

Особливістю даного виду словесної терапії є те, що її об’єктом є не психологічні особливості учасників, а саме стосунки між ними. Спеціаліст допомагає людям порозумітись між собою, донести одне до одного свої переживання, бажання та емоції, а також зрозуміти, як саме зробити стосунки кращими для усіх сторін.

 

Види психотерапії за методикою

Інша важлива класифікація видів психотерапії – за методикою, що застосовується. Інколи їх розділяють на три основні групи:

  • Психодинамічні;
  • Гуманістичні;
  • Поведінкові.

Психодинамічні методики орієнтуються на психоаналіз і базуються на роботах Зігмунда Фройда та його послідовників. Вони націлені на певні теоретичні моделі психіки та характерні для більшості людей процеси.

Гуманістичні течії вважають значущими стосунки між спеціалістом та клієнтом. Терапевт проявляє інтерес до свого візаві і будує стратегію сесії, орієнтуючись на його особистість.

Поведінкові течії вважають першочерговим те, як людина діє у реальному світі. Саме виходячи із цих фактів, спеціаліст обирає напрям терапії.

 

 

Психотерапія при ПТСР

Із початком повномасштабної війни в Україні люди стали частіше говорити про таке явище, як ПТСР – посттравматичний стресовий розлад. Це стан характерний для осіб, які перенесли травматичну подію. Наприклад, його спостерігають у наступних категорій:

  • Жертви насильницьких злочинів;
  • Ветерани війн;
  • Свідки злочинів чи катастроф;
  • Особи, які пережили смерть близької людини.

Зрозуміло, що війна в багато разів збільшує кількість осіб із ПТСР у суспільстві. Тому лікування даного синдрому має бути одним із перших пріоритетів у сучасних психологів.

Характерними для ПТСР є так звані «флешбеки» - епізоди яскравих і нав’язливих спогадів про травмуючу подію. Також, дуже часто таким людям важко освоюватись в соціумі та займатись буденними справами, оскільки вони не відчувають себе в безпеці.

Психотерапія ПТСР орієнтується на допомогу пацієнтові в усвідомленні того, що травматична подія залишилась в минулому, прийнятті її та відбудуванні власного життя.

 

Психотерапія дітей та підлітків

Окремим важливим розділом психотерапії є робота із неповнолітніми пацієнтами. Травматичний досвід, пережитий в дитинстві, може стати причиною психічних проблем протягом усього життя. Тому важливо, не відкладаючи, пропрацьовувати травми зі спеціалістом. Робота з дітьми є окремим і непростим навиком, оскільки діти можуть приховувати велику кількість важливої інформації та відмовлятись іти на контакт, на відміну від дорослих пацієнтів, які зазвичай приходять до психолога добровільно із бажанням покращити свій стан.

Також надзвичайно важливою є психотерапія дітей з інвалідністю. Вона допомагає їм прийняти свій стан та адаптуватись до навколишнього середовища.

 

Широкий асортимент психотерапевтичних товарів

Інтернет-магазин Inkluzia пропонує великий вибір різноманітних товарів для психотерапевтичної роботи. Вони знадобляться як професіоналам для наповнення кабінету, так і пацієнтам для домашньої роботи. Ми можемо гарантувати своїм клієнтам якісний продукт за вигідною ціною. Доставку ми здійснюємо за допомогою компанії «Нова пошта», а отже ви зможете отримати покупку в будь-якій точці України, включно із нещодавно звільненими регіонами.

  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
Вгору