Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Пн-Сб 09:00-21:00

Нд - вихідний

В інший час сайт працює автономно!

0
Мій кошик

Методика Нікітіних

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Методика Нікітіних

 

XX століття стало епохою найшвидшого в історії розвитку наук. Численні технічні інновації дозволили вивчати навколишній світ більш прискіпливо. Це призвело до багатьох відкриттів у природничих науках та медицині. Завдяки ним розпочався також розвиток наук гуманітарних, у тому числі, психології і педагогіки.

Наслідком активної роботи в двох вищеназваних областях знань стала поява великої кількості новітніх навчальних методик. Постійні зміни навколишнього світу також створювали необхідність кардинальної зміни підходу до освіти і виховання. Кількість інформації, яку необхідно засвоїти кожній людині, стала більшою в десятки чи навіть сотні разів. Старі методи навчання або не були ефективними, або призводили до великого стресу серед учнів. Тому людство звернуло увагу на революційні підходи в освіті. Одним із них є методика Нікітіних. Придбати необхідні матеріали для неї ви можете в інтернет-магазині Inkluzia.

 

Історія методу

Борис і Олена Нікітіни – відомі радянські педагоги. Вони розробили свою авторську методику під час виховання власних сімох дітей. Використовуючи ідеї раннього розвитку та власні знання у сфері педагогіки, подружжя намагалося дати дітям якнайкраще виховання. Таким чином вони створили вдома атмосферу, сприятливу для збагачення знаннями та творчого розвитку. Вони сприймали виховання і навчання не як окремі епізоди, а як постійний процес у сімейному житті. Досить скоро стало ясно, що методика раннього розвитку подружжя Нікітіних дає позитивні результати. Вона швидко поширилася Радянським Союзом та іншими країнами, зокрема Німеччиною та Японією. Методика допомагала досягнути наступних цілей:

 • Розвиток у дитини бажання вчитись і здобувати нові знання;
 • Зменшення стресу;
 • Активне використання і розвиток творчих здібностей;
 • Створення у дитини інтересу до предмету, який вивчається.

Нікітіни написали декілька книжок, присвячених своїй методиці. Вони були перекладені десятьма мовами та видані загальним накладом більше семи мільйонів примірників. Також про цю методику було знято чотири кінострічки.

 

Суть методики

Методика Бориса Нікітіна та Олени Нікітіної вимагає від батьків великої кількості активних дій спрямованих на виховання та навчання власних дітей. За визначенням авторів, їхній підхід базується на трьох основних ідеях:

 • Створення умов, у яких діти зможуть гармонійно розвиватись, як фізично, так і інтелектуально;
 • Творча свобода дітей;
 • Увага батьків до занять дитини.

Перший принцип вимагає від батьків організації для дітей комфортного простору для повсякденного життя, ігор та занять. Також важливо надати їм зручний одяг та взуття. Крім цього, варто дати дитині доступ до великої кількості розвиваючих ігор, книжок та методичних матеріалів.

Другий принцип передбачає відсутність чітких вказівок та інструкцій щодо навчання та ігор. Дитина має проявляти власний творчий потенціал і вільно вивчати цікаві їй предмети.

Найважливішим та найскладнішим для багатьох є третій принцип. Увага батьків має бути достатньою щоб дитина відчувала їх зацікавленість нею, однак не надмірною. Постійний контроль, на думку Нікітіних, є тою ж мірою руйнівним, як і ігнорування.

Нікітіни, створюючи свою методику, опирались на ідею про те, що здібності до продуктивного навчання знижуються з віком. Тому виховання за їхніми принципами варто починати з перших місяців життя, а підготовку до нього – іще до народження дитини. Важливо також поступово, «м’яко» вводити дитину в навчальний процес, викликаючи у неї інтерес до предмету.

Як і кожна система, методика Нікітіних має свої переваги та недоліки. Завдяки новітньому підходу у вихованні, вона дозволяє розвинути у дитини навички навчання та імпровізації, а також суттєво зменшити стрес. Головним недоліком можна вважати складність комбінування методики з класичними освітніми системами. Було помічено, що учні, звичні до методики Нікітіних, можуть відчувати дискомфорт від навчання у стандартних загальноосвітніх школах. Однак, остання реформа середньої освіти, відома як Нова українська школа (НУШ) вносить позитивні зміни в навчальний процес. Оскільки принципи реформи в багатьох моментах збігаються з ідеями Нікітіних, є підстави вважати, що даний недолік методики більше не є актуальним.

 

Де придбати матеріали для занять за методикою Нікітіних

Для занять за своєю методикою, автори створили велику кількість спеціальних розвиваючих ігор та методичних матеріалів. Придбати їх ви можете в інтернет-магазині Inkluzia. Тут ви маєте можливість знайти необхідні товари для навчання та розвитку вашої дитини за методикою Нікітіних та іншими новітніми системами. Купити їх можливо у Києві, Львові, Рівному, Ужгороді та інших містах України. Для цього потрібно лише обрати позицію на вебсайті, здійснити оплату онлайн та очікувати на товар. Доставка здійснюється компанію «Нова пошта».

 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
Вгору