Кількість
|
Вартість
|
||
|
Інтерактивна панель – інноваційний засіб для проведення ефективних уроків, тренінгів та презентацій
Стрімкий розвиток технологій в сучасному світі призводить до появи все нових пристроїв, які швидко і гармонійно впроваджуються в повсякденне життя, змушуючи нас дивуватися, як раніше ми могли обходитися без цих корисних і ефективних інновацій. Інтерактивна сенсорна панель – одне з таких нововведень у сфері освіти і приватного бізнесу. Воно може служити своєрідним індикатором сучасності, так само як інтерактивні дошки і документ-камери, які прийшли на зміну комп'ютерних класів і проєкторів. Інтерактивний сенсорний дисплей здатний замінити собою безліч інших пристроїв – комп'ютер, інтерактивну дошку з проєктором, монітор, модем, телевізор, планшет – і все це без втрати функціональності і можливостей.
Мультимедійна сенсорна панель, ціна якої прямо залежить від габаритів дисплея (популярні розміри діагоналі 55, 65, 75 і 86 дюймів), розширення екрану, технологій та інших функціональних параметрів, розпізнає дотики стилуса, спеціальних маркерів або навіть пальців. За її допомоги можна проводити цікаві динамічні уроки і подавати різноманітний матеріал з напрочуд високою ефективністю. Величезний функціонал інтерактивних панелей робить їх придатними інструментами як для візуального, так і для кінестетичного навчання.
Сфери використання інтерактивних панелей і дисплеїв – від освіти до оперативних служб
В першу чергу відзначимо, що інтерактивна панель – це абсолютно незамінний помічник для сучасних вчителів і кращий з можливих інструментів для подачі і сприйняття учнями навчальних матеріалів. Мультимедійні дисплеї дозволяють:
- проводити яскраві і наочні демонстрації фото, відео і текстових матеріалів;
- записувати, зберігати, редагувати відеоуроки та їх окремі частини;
- охоплювати увагу як маленьких груп, так і великих аудиторій (30, 50 і більше людей)
- контролювати процеси навчання;
- істотно економити час і сили викладача;
- підтримувати якісний емоційний контакт з авдиторією тощо.
Але навчальні заклади, школи та ВНЗ – далеко не єдина сфера, в якій інтерактивна панельдуже популярна. Інтерактивні панелі, які об'єднують в собі сенсорний екран з LED-підсвічуванням і повноцінний комп'ютер, застосовуються:
- в інклюзивних ресурсних центрах і класах;
- в реабілітаційних установах для дітей і дорослих;
- в центрах розваг та розвитку;
- в офісах, конференц-залах і лекційних аудиторіях;
- на презентаціях, показових заходах, тренінгах та семінарах;
- в роздрібній торгівлі та рекламі в торгових центрах і молах;
- при організації різнопланових виставок як додатковий помічник або навіть центр експозиції;
- в готельному і ресторанному бізнесі;
- в індустрії краси, слонах і кімнатах SPA;
- в силових структурах і оперативних службах.
Використання сенсорних панелей дозволяє домагатися оптимізації безлічі робочих процесів і суттєво покращує працездатність. До того ж, на відміну від інтерактивних дощок з проєкторами, дисплеї взагалі не створюють для доповідача проблем з яскравим світлом, що б'є в обличчя або тінями на екрані.
Інтерактивна панель – як вибрати і купити кращий варіант для школи
Часто покупці потребують кваліфікованих консультацій фахівців, щоб визначити, яка саме сенсорна панель за всіма параметрами, включаючи ціну, відповідає їхнім вимогам, запитам і очікуванням. Однак не зайвим буде спробувати самостійно розібратися в основних критеріях вибору мультимедійних пристроїв, представлених на ринку України.
При виборі інтерактивних панелей обов'язково слід врахувати наступні ключові моменти.
- Діагональ екрану. При виборі можна орієнтуватися на простий принцип – чим більша діагональ, тим більше глядачів може бути в приміщенні і тим дорожчим виявиться пристрій. При цьому модель з діагоналлю 75 дюймів може виявитися дорожчою за аналог на 65 дюймів практично в два рази. Аргументувати вибір розміру панелі слід як розміром аудиторії, в якій вона буде встановлена, так і кількістю глядачів. Моделі з діагоналлю 50-55 дюймів підійдуть для кількості глядачів від 2 до 10, для школи можна купити інтерактивний дисплей з діагоналлю 60-85 дюймів (близько 20-30 глядачів), для аудиторії на понад 50 глядачів потрібна інтерактивна панель з діагоналлю від 86 дюймів.
- Підтримка функції Multi-Touch. Можливість одночасного розпізнавання декількох торкань на дисплеї підтримує більшість моделей інтерактивних панелей від провідних світових виробників – лідерів ринку. Бюджетні моделі, купити які можна порівняно недорого розпізнають від 4 до 10 таких точок, а крутіші одночасно працюють з 20-40 дотиками, вловлюючи навіть жести. Для школи при роботі в класі з кількістю учнів від 20 до 30 осіб біля панелі навряд чи одночасно буде знаходитися понад 4-5 користувачів, але для проведення групових занять можна зупинити свій вибір на варіантах з підтримкою мультитач 10 торкань.
- Покриття антивідблиску. Навіть якщо яскравість, контрастність і роздільну здатність екрана на висоті і не викликають жодних нарікань, враження від інтерактивної презентації може бути зіпсовано через відблиски зовнішніх і внутрішніх джерел освітлення. З урахуванням цього моменту для шкільних кабінетів фахівці рекомендують купити інтерактивні панелі, оснащені датчиками освітленості і зі спеціальним покриттям проти відблисків. Датчики забезпечать автоматичне налаштування яскравості екрана, так щоб учні з будь-якого місця в класі мали однаковий якісний доступ до навчальних матеріалів.
Важливо також, щоб інтерактивна панель для школи мала антивандальний захист – скло завтовшки 4 мм, що оберігає сенсорну поверхню від можливих пошкоджень в умовах інтенсивного використання. Перед здійсненням купівлі обов'язково поцікавтеся локалізацією ліцензійного софту і питаннями його сумісності з базовими пакетами Windows / Linux.