Кінезотерапія – це напрямок фізичної терапії, який полягає у виконанні активних і пасивних рухів і вправ з лікувальної фізкультури та гімнастики. Основний інструмент при кінезотерапії – це рух, що виконується пацієнтом, без неприємних відчуттів. Для ефективної реабілітації з метою кінезотерапії використовують різне обладнання та тренажери.

Показання кінезотерапії:

 1. Порушення роботи хребта;

 2. При порушенні осанки;

 3. При ураженні суглобів;

 4. При ушкоджені чи запаленні переферичних нервів;

 5. Необхідність відновлення після травм і операцій;

 6. При ДЦП, синдромі Дауна.

Кінезотерапія передбачає вправи з гімнастики та фізкультурні заняття. Її можна застосовувати для покращення настрою та самопочуття. Суть даного методу полягає у індивідуальному підборі вправ та у контролі їх виконання. Також важливо проходити курс кінезотерапії систематично. Варто звернути увагу, що навантаження збільшується поступово з часом, і тільки згідно розробленої програми реабілітолога, для кожного клієнта індивідуально. 

Окрім реабілітації опорно-рухового апарату, кінезотерапію активно застосовують при травмах і захворюваннях нервової системи, після перенесеного інсульту, після травм нервової системи, для лікування та профілактики. 

Тренажери та обладнання, і їх важливе значення при кінезотерапії

Життя – це рух. Проте при ускладнені рухів і болях в суглобах використовують тренажери для кінезотерапії. 

Тренажери для кінезотерапії – це спеціальне обладнання для виконання вправ, зручного і безпечного проходження курсу кінезотерапії. Тренажери і реабілітаційні системи використовують для облаштування спортивних залів у:

 • лікарнях;

 • реабілітаційних центрах;

 • оздоровчих центрах;

 • спеціалізованих спортивних закладах.

Вправи кінезотерапії поділяється на активні і пасивні. До активних відносять активне виконання пацієнтом рекомендованих вправ самостійно, без допоміжних приспосіблень. Пасивна кінезотерапія передбачає здійснення рухів тіла пацієнта реабілітологом, або ж за допомогою спеціальних пристроїв, приспосіблень та тренажерів. Підвісну кінезотерапію застосовують як для активної так і для пасивної терапії. Така процедура забезпечує пацієнту:

 1. розслаблення тіла, його розвантаження;

 2. покращення кровообігу;

 3. врегулювання серцебиття;

 4. розширення амплітуди рухів суглобів;

 5. зняття неприємних відчуттів при рухах.

Для підвісної кінезотерапії використовують підвісні системи, які можна застосовувати, як на все тіло, так і на окремі групи м'язів. Кабіни для кінезотерапії також активно застосовують для відновлення сенсорних відчуттів у дітей з ДЦП, щоб зміцнити м'язи та покращити координацію рухів.

До спеціального обладнання кінезотерапії відносять:

При виборі обладнання для кінезотерапії необхідно врахувати якість матеріалів, надійність і стійкість обладнання, універсальність та багатофункціональність.

Кінезотерапія для реабілітації дітей

Реабілітаційні заняття лікувальною фізкультурою на сучасному обладнанні мають велике значення для адаптації дітей з неврологічними порушеннями, при ДЦП, при м'язовій дистрофії. 

Основне завдання кінезотерапії – максимально розвинути активність рухів, для швидкої і безболісної адаптації в суспільстві. У ході активних і пасивних тренувань у дітей розвивається координація рухів, збільшується їх амплітуда, усуваються спазми, розвивається дрібна моторика. Значну роль у відновленні коректної роботи опорно рухового апарату відіграє зв'язок кінцівок і органів з центральною нервовою системою. Відновлення цього зв'язку дозволяє здійснювати контроль рухів і уникнути спазмів при цьому.

Підвісна терапія сприяє зміцненню м'язів та є ефективною в тих випадках коли дитина не може пересуватись самостійно. Виконання вправ в універсальній реабілітаційній кабіні тонізує м'язи, усуває страх падіння, відновлює координацію рухів, надає міцності м’язам.

Інтернет-магазин “Інклюзія” фокусує Вашу увагу лише на якісному обладнанні та ефективних методиках для кінезотерапії.