Коли дитина вперше знайомиться з математикою вона поринає у захоплюючу подорож Країною Цифр. Разом з батьками і вихователями прокладає свій маршрут через міста “Додавання”, “Віднімання”, “Множення” та “Ділення” при цьому розв'язуючи все нові і нові задачі на своєму шляху. Ця подорож є цікавою, але як відомо, не завжди проходить без пригод. Часом можна заблукати у лісі дробів, або ж зайти у арифметичний тупік. Коли на пояснення деяких тем у батьків не вистачає ні терпіння ні фантазії, але рішення є. У цій подорожі теж потрібно користуватися орієнтирами і математичними прикладними компасами, щоб мати можливість доторкнутися до готового рішення, а не просто записати його у зошит в клітинку.

Експерти інтернет-магазину “Інклюзія” відібрали два найефективніших набори юного математика: Нумікон і Newmero. Кожна методика особлива по своєму та продумана до дрібниць. Сучасні методики Нумікон і Newmero — це можливість перетворити уроки з математики у цікаву гру.

Чому навчання з методиками Нумікон і Newmero такі ефективні

Перш, ніж оцінити переваги даних методик, варто детальніше розглянути характеристики кожної із них. Методика Нумікон — це розвиваюча гра для дітей, яка складається зі спеціальних пластин з круглими отворами. Кожна з цих пластин, відповідно до кількості отворів на ній, означає цифру від 1 до 9, і має своє забарвлення. Завдяки унікальному зовнішньому вигляду пластин, дитина може візуально і на дотик відрізняти величину цифри. Застосовуючи методику Нумікон дитині легше зрозуміти такі теми:

 1. Склад числа (наприклад число сім може складатися з частин 2 і 5);

 2. Порівняння двох чисел;

 3. Дії додавання і віднімання;

 1. Парні і непарні числа.

Набір Нумікон у дитячій кімнаті не залишить байдужим дитину і збереже час і нерви батьків, які з легкістю зможуть пояснити базову математику граючись разом з дітьми.

Принцип навчання з набором Newmero схожий, але будова пластин та їх застосування відрізняється. По-перше, на кожній пластині Newmero зазначена цифра, яка полегшує запам'ятовування чисел при читанні і написанні їх. По-друге, тактильно важливими є саме краї цієї пластинки, і кожне значення краю ми розглянемо детальніше. Зубчики по обидва боки пластинки, дають можливість поєднувати пластини між собою, як пазл і тим самим шукати рішення до поставленої задачі. Наприклад, якщо потрібно знайти і показати з яких чисел складається число 10, то пластинки п'ять і чотири не будуть складатися в пазл, на відміну від пластинок чотири і шість. Зверху пластинки мають виступи, які на дотик можна полічити. Кількість виступів відповідає числовому значенню. Пластинки також можна складати одна на одну, тим самим відтворювати двох- трьох- і більше-значні числа.

Методики Нумікон і Newmero це найкраще рішення для знайомства дитини з математикою.

Значення методик Нумікон і Newmero в інклюзивній освіті

Математика – це цікава наука, вивчення якої кожній дитині дається по різному. Діти з особливими освітніми потребами можуть стикатися з набагато більшими труднощами у розумінні основ математики, ніж інші учні. Завдяки наочності методик Нумікон і Newmero, малюки можуть спробувати числа на дотик, проявити творчість і логічне мислення. Саме такі методики рекомендовано взяти на озброєння спеціалістам і батькам для інклюзивної освіти. Застосовуючи методики вчитель скеровує сильні сторони дитини на вивчення математики, а це допомагає покращити в дитині впевненість в своїх силах. Додатково ці методики також розвивають:

 • логіку;

 • творчість;

 • абстрактне мислення;

 • посидючість;

 • увагу;

 • дрібну моторику.

Набори Нумікон і Newmero показані для навчання:

 1. для дошкільнят і дітей початкових класів;

 2. дітей з синдромом Дауна;

 3. аутистів;

 4. дітей з затримкою в розвитку;

 5. для навчання дітей з слабозорістю;

 6. гіперактивних малюків, тощо.

Унікальність розглянутих нами методик полягає у тому, що вони підходять абсолютно кожній дитині і доповнюють одна одну. Експерти інтернет-магазину “Інклюзія” надають безкоштовну спеціалізовану консультацію по цих методиках. Ми розкажемо про особливості кожного набору, та навчимо, як ним користуватися.