Блискучі ключі в замках, вимикачі світла, розетки та кольорові прищепки для одягу… Коли дитина починає повзати по оселі, всі ці предмети захоплюють її увагу. Діти у віці від 5 місяців цікавляться абсолютно усім, що їх оточує, але деякі предмети є небезпечними для дітей. Ідея створення бізіборда (та бізікуба) базується на методиці Монтессорі, і в рамках вільного виховання дозволяє дитині пізнавати побутовий світ у дрібницях абсолютно безпечно. 

Що таке бізіборд? Назва буквально означає Busy - зайнятий, Board - дошка, тому батькам потрібно бути готовим до того, що гра з бізідошкою захопить вашого малюка на тривалий час. На дерев'яній панелі розміщені ті “заборонені” предмети, які так манять малюка у повсякденному житті, тому дитина, отримавши бажане, одразу ж приступає до дослідження кожного предмету з неабияким ентузіазмом. 

Окрім веселої гри, бізіборд та бізікуб сприяє розвитку багатьох корисних навичок:

 1. Розвиває концентрацію;

 2. Усидчивість та терпіння;

 3. Вчить думати логічно;

 4. Покращує дрібну моторику;

 5. Знайомить з кольорами та формами;

 6. Дає дитині почуття впевненості;

 7. Розвиває творчий хист.

Поєднання веселої гри і корисного навчання з бізібордом призвели до величезної популярності навчальної методики Монтессорі. Асортимент інтернет-магазину “Інклюзія” налічує більше ста видів бізібордів. Чим вони відрізняються та як обрати найкращий для вашої дитини? Дізнайся у наступному розділі.

Види розвиваючих дошок, та чим корисна кожна з них

Ми можемо не помічати, але предметів повсякденного користування так багато, що їх просто не можливо розмістити на одній дошці. Тому бізіборди прийнято розділяти на види:

За кількістю активних площин дошки поділяють на:

 • односторонні;

 • двосторонні.

Одностороння дошка — це переважно дерев'яна панель, яку можна класти на підлогу або вішати на стіну, оскільки у неї одна робоча сторона. Двостороння дошка розкладається на підлозі чи столі, нею можна гратися з обох сторін.

Бізіборди поділяють також за величиною на:

 • Великі;

 • Середні;

 • Малі.

Великі бізіборди вимагають, простору, тому ідеально підходять для дитячих садків та ігрових кімнат. З ними можна гратися стоячи, а також цілою компанією. Є також дошки немов цілі декорації: захоплюючі тунелі, дверцята, величезні труби і шнурівки.

Середні та малі дошки в основному індивідуальні. Малі дошки зручні тим, що вони компактні і їх можна брати в дорогу.

Не менш популярним є бізікуб. Принцип користування не відрізняється, проте завдяки формі бізікуб компактно вміщує у собі багато предметів і функцій, які розміщено на пяти гранях куба. Деколи усі елементи на розвиваючих поверхнях об'єднані в одну головоломку, або можуть бути виконані у вигляді пазла.

Обираємо бізіборд для дитини

Бізіборд стане чудовим подарунком для дитини, проте серед різноманіття бізібордів, хочеться вибрати саме той, який принесе малечі найбільше задоволення. Тому вам потрібно бути уважним при виборі та врахувати декілька нюансів:

 1. Вік дитини. Розвиваюча дошка буде цікавою для дітей від 5 місяців до 7 років. Для найменших потрібно обирати цілісні предмети на дошці які не від’єднуються, та не є занадто дрібними. Старшим дітям до вподоби багатокомпонентні складні головоломки.

 2. Дошка, куб чи стіл? Яку форму та вид обрати залежить від того де дошка буде розташована. Велика настінна дошка підійде для закладів сімейного дозвілля, малу дошку чи бізікуб можна брати з собою на ігрову площадку. Розвиваючий стіл стане чудовим доповненням дитячої площадки.

 3. Безпека. Бізіборд це переважно виріб з дерева, тому важливо щоб дошка була відшліфована до гладкості, без загострень та скалок. Елементи теж мають бути надійно прикріплені. Фарби та клей для виготовлення бізіборда має бути лише якісним і не шкідливим для малечі. Звертайте увагу на маркування.

Бонусна порада від “Інклюзії”

Зверніть увагу на іменні дошки, які будуть надихати малюка, виховувати в дитині індивідуальність та вселяти впевненість. Бізіборд з музичними елементами приводить дітей в захват. А яскрава дошка з різнокольоровими деталями привертає увагу дитини та вчить розрізняти кольори. Дошка, підібрана згідно кольорової гами дитячої кімнати, стане окрасою на стіні.

Тепер ти знаєш все про бізіборди, залишилось тільки замовити. Інтернет-магазин “Інклюзія” пропонує лише якісні та безпечні бізіборди за приємною ціною і з можливістю доставки.