Вуличні розваги на ігровому майданчику, це те, що формує у дітей відчуття самостійності, сприяє фізичному розвитку та просто робить щасливими. Тому так важливо, щоб кожна дитина мала змогу безпечно гратися на ігрових майданчиках, знаходити там нових друзів, включатися у соціум. Чому тоді майданчики, які називають “дитячими”, часто не є передбаченими для всіх дітей? Батьки “особливих” дітей, стикаються з проблемою відсутності безпечних розваг для своїх дітей на вуличних “непродуманих для всіх” майданчиках, через це, вимушено обмежують перебування дітей з їх однолітками. А для дітей з інвалідністю так важливо адаптуватися в соціумі ще з дитинства, щоб почувати себе впевнено і повірити у свої можливості.
Завдання популяризації інклюзивних майданчиків полягає у залученні до активності абсолютно всіх. У статті “Особливості навчання слабозрячих та сліпих дітей в умовах загальноосвітньої школи” ми розглядали особливості навчального інклюзивного простору для дітей з вадами зору. У цій статті йтиме мова про ігровий простір на вулиці, який в умовах інклюзії повинен бути облаштований так, щоб кожна дитина мала однакові можливості, та почувала себе рівною.
Спорт і розваги. Які ігри мають бути доступними на інклюзивному майданчику
Поняття інклюзії виключає оформлення окремого простору для дітей з інвалідністю. У такому просторі важливо врахувати все, не тільки рампи для візків чи пандуси. Дизайн має бути продуманим у кожній деталі, для зручності всіх: батьків, дітей, спортсменів, людей похилого віку, щоб кожен міг почувати себе комфортно і не обмежено. Такі майданчики сприяють налагодженю комунікацій, покращенню фізичного і емоційного здоров’я.
Топ-5 атракціонів для дітей з інвалідністю:
-
Гойдалка “Блюдце”;
-
Пісочниці дворівневі;
-
Гойдалка-балансир;
Активні ігри на цих та інших атракціонах розвивають у дітей спритність, координацію рухів, сенсорні відчуття, а головне всі вони є чудовим місцем для проведення часу з друзями.
Окремої уваги заслуговують дитячі ігрові комплекси, які є епіцентром розваг для великої компанії дітей. Ігрові комплекси бувають різними за призначенням та зазвичай поєднують у одній конструкції декілька зон та відділів.
Усім знайомі гірки, які теж є частиною ігрового комплексу, асоціюються у дітей з веселощами і нерідко викликають у батьків пересторогу, особливо якщо конструкція виглядає ненадійною. Ігровий комплекс “Спортивні забави”, що містить у собі аж дві гірки, продуманий до дрібниць і повністю адаптований для дітей з інвалідністю. Розробники комплексу розширили інстанції, тим самим створили простір для дитини та супроводжуючого. Тут також враховано антиковзаюче покриття, захисні бар'єри, та низька нижня платформа, що забезпечує зручність у користуванні людям на візку. Конструкція виготовлена з міцних матеріалів та є стильною окрасою майданчика. Дітям так важливо швидко і безпечно дістатися до верху гірки, тому розробники ігрового комплексу залишили високі незручні сходи без перил в минулому.
Надійність і різноплановість інклюзивних площадок: що потрібно врахувати при облаштуванні?
Ігрові майданчики це “світ в мініатюрі”, тому так важливо, щоб кожна дитина знайшла собі там заняття до душі, не зважаючи на особливості. Інклюзивний майданчик нового покоління, має бути оснащений не лише вище перечисленими комплексами і качелями, а і має бути оформлений за важливими принципами:
-
Багато простору. Наявність простору на майданчику – важлива складова гри про яку часто забувають проектувальники. Простір спонукає дітей до бігання, стрибання, ковзання та інших активних занять.
-
Куточок творчості. Кожен з нас прагне до самореалізації. Творчий простір допоможе крім фізичних якостей розвинути креативність у дитині. Наявність пісочниці чи інших креативних приспосіблень просто повинна бути частиною інклюзивного простору на вулицях.
-
Ландшафт. Озеленення та квіткові клумби сприяють поєднанню людини з природою, та просто радують око.
-
Зонування. Ігровий простір можна зонувати за віковими категоріями: для малюків, дітей початкових класів, підлітків і дорослих, щоб вони могли об'єднуватись у групи і проводити час за інтересами. Так батьки можуть проводити час разом та спілкуватися на цікаві для них теми, у комфортному місці з лавочками в затінку. Також важливо передбачити місце для батьків, які можуть проводити час спільно з дитиною, наприклад разом кататися на гойдалці.
-
Безпека. Оформлюючи ігрові майданчики, пам'ятайте, що місце для дітей в першу чергу має бути безпечним. Тому обирайте комплекси з надійних не шкідливих матеріалів.
Експерти інтернет-магазину “Інклюзія” переконані, що щасливе дитинство для усіх — це базова умова здорового і успішного суспільства, тому пропонує адаптовані ігрові комплекси і качелі, лише від провідних виробників за доступною ціною.