Питання про переведення освітніх закладів на дистанційне навчання з'явилося ще задовго до введення карантинних заходів, але тільки в умовах сьогодення воно набуло популяризації і масового практичного застосування. Тому, так важливо зрозуміти користь від навчання на відстані, а також розібрати всі недоліки, щоб удосконалювати сферу освіти у цьому напрямку.
Як відомо, дистанційне навчання неможливе без сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі. До переваг дистанційного навчання умовно можна віднести:
-
Навчання будь-де і будь-коли
-
Мобільність
-
Доступність навчальних матеріалів
-
Індивідуальний підхід до кожного учня. Зворотній зв'язок.
-
Зручність для вчителів
Отримати перелічені переваги можна лише шляхом організованості вчителя, його обізнаності в інформативно-комунікаційних технологіях, та вміння залучати дітей до нового, незвичного для них процесу, щоб глибоко зануритись у віртуальне навчання та привити любов до самоосвіти. Високим показником професіоналізму є те, що вчителі за такий короткий термін, без спеціальної підготовки, налагодили процес, хоч і зіткнулися з багатьма труднощами:
-
вибір найбільш комфортного та ефективного ресурсу
-
обмеження часу для освоєння нових технологій
-
технічні неполадки
-
оцифрування паперових документів і методик
-
щоденна звітність
-
ускладнення контролю знань
Щоб подолати недосконалості системи, потрібно заохочувати не лише учнів до удосконалення процесу, а і залучитися підтримкою батьків та спонукати до підтримки Міністерство освіти і науки України.
Інтерактивне обладнання, нестандартні рішення для покращення дистанційного навчання та роботи
Віддалений режим актуальний не лише для освітніх закладів, а і для офісів та бізнес-центрів. І наявні портативні комп'ютери та гаджети можуть задовольнити якість і ефективність навчання та бізнес-процесів лише частково. Експерти інтернет-магазину “Інклюзія” підібрали набір інтерактивного обладнання, яке покращить процес та буде корисним придбанням у навчальний заклад та офіс.
ТОП-5 сучасних мультимедійних пристроїв для дистанційних процесів:
-
Інтерактивна дошка та панель. Функція “Віддалений клас” дозволяє учням підключитися і дивитися урок, який проводиться учителем на інтерактивній дошці, забезпечуючи якість звуку та зображення. Активно застосовується для проведення конференцій та презентацій.
-
Інтерактивні комплекти, камери. Веб-камери, сенсорні модулі, конференц пристрої дозволяють зробити навчання та презентації більш живими, а контроль знань — об'єктивним, з можливістю індивідуального спостереження за кожним учнем.
-
Документ-камера. Цей пристрій призначений для відтворення документів, предметів та явищ на екрані. Тепер не потрібно передруковувати методичні посібники, їх можна оцифрувати під час уроку в реальному часі, а досліди з фізики чи хімії будуть передані учням максимально доступно.
-
Інтерактивні глобуси. Безцінний винахід, від якого так і віє майбутнім. Виглядає, як звичайний глобус, але за допомогою гаджета перетворюється на скарбницю для дослідження географії. Придбавши таки й глобус, дитина може відвідати різні куточки світу не покидаючи дитячої кімнати, дізнатись цікаву інформацію про місцевість, природу, тварин. Стане гарною окрасою для кабінету.
-
Інтерактивний килим. Підійде для дошкільного навчання. За допомогою проектора, дитина попадає в середовище науки, яке не може не захоплювати і дивувати. Здебільшого навчання відбувається в формі гри.
Глобалізація дистанційного навчання та його роль у освіті “особливих” дітей
За останні три роки, кількість шкіл, які облаштовують для навчання дітей-інвалідів суттєво збільшилась, але далеко не кожна школа готова прийняти всіх дітей (причиною є відсутність пандусів, ліфтів, аудіо-вказівників тощо). І якщо такі зміни у дизайні школи і відбуваються, то процес змін може тривати роками, через брак фінансування та з інших причин. Проте, якщо у школах не було потреби у закупівлі обладнання для дистанційного навчання, то зараз це питання потребує перегляду, та є лише першим, але дуже важливим кроком до знищення бар'єрів і труднощів, між навчальними закладами і “особливими” учнями.
У післякарантинний період потреба у віртуальній освіті не відпаде, а може бути тим доповненням, яке довгі роки не розглядалося, як вирішення багатьох проблем.
Інклюзивна освіта — це реформа важлива для всього суспільства. Організація інклюзивного-освітнього інтернет-середовища за допомогою сучасних технологій та індивідуальному підходу може об'єднати всіх дітей, батьків та вчителів спільною метою для підвищення якості та універсальності освітніх платформ, задля розвитку освіти в цілому.
Експерти в області навчання, інтернет-магазину “Інклюзія” знають, як технічно облаштувати дистанційне навчання, щоб було корисно і зручно здобувати знання усім.