Кількість
|
Вартість
|
||
|
Пазли
З найдревніших часів люди створювали різноманітні головоломки. Приклади цікавих задач можна знайти ще на пам’ятках Давньоєгипетської культури. Люди античності також полюбляли розважатись за допомогою цікавих задач. Фольклор європейських країн містить в собі безліч історій, де герой має розгадати загадку, щоб дістатись своєї мети.
З епохи просвітництва в моду увійшли об’ємні головоломки, суть яких була в тому, щоб зібрати предмет із фрагментів, правильно використати механізми, тощо. Одним із прикладів популярних головоломок такого типу є пазли. Вони вже не перше століття радують і дорослих, і дітей. Купити пазли в Україні ви можете в інтернет-магазині Inkluzia.
Чому корисно складати пазли
Сучасні досягнення в нейрології і психології показують, що складання пазлів є надзвичайно корисним. Дане хобі дозволяє розвинути наступні параметри:
- Творче мислення;
- Дрібна моторика;
- Розуміння основ геометрії;
- Пам’ять;
- Уява;
- Координація;
- Увага;
- Терпіння і наполегливість;
- Абстрактне мислення.
Для дітей такий розвиток є вкрай важливим. В майбутньому він дозволить їм значно швидше навчатись, розуміти нову інформацію, аналізувати ситуації та приймати рішення. Ще одним важливим ефектом є те, що розвиток дрібної моторики тісно пов’язаний з розвитком мовного апарату. Таким чином, складання пазлів може допомогти виправити дефекти дикції та поставити чітку вимову.
Дорослим пазли також допоможуть розвинути усі вищеназвані якості. Крім цього, дослідження показують, що регулярне розв’язування головоломок (так само як гра на музичних інструментах і вивчення іноземних мов) значно знижує ризик хвороби Альцгеймера. При цьому, за прогнозами ВООЗ, дане захворювання стане однією із головних проблем людства вже у 2030-х роках.
Історія створення пазлів
Перший пазл був створений у 1760-му році відомим картографом і видавцем, Джоном Спілсбері. Він наклеїв географічну карту на дерев’яний лист і розпиляв її за лініями державних кордонів. Пропонувалось зібрати карту з цих частин. Довгий час, такі головоломки використовувались в якості навчальних матеріалів. З початку XIX століття, вони розповсюдились в якості гри.
Назва головоломки є скороченим варіантом її найменування англійською – «Jigsaw Puzzle». Слово «jigsaw» означає пилу для фігурного вирізання – лобзик. «Puzzle» - «головоломка», «задача». Тобто, дослівно назва перекладається, як «головоломка, зроблена лобзиком». Це відсилає до методу, яким пазли виготовлялись раніше.
Пазли набрали великої популярності в Сполучених Штатах у 1930-х роках, під час Великої Депресії. Такий вид розваги був відносно недорогим, займав багато часу і міг використовуватись багато разів.
Картонні пазли з’явились іще наприкінці XIX століття, однак остаточно витіснили дерев’яні лише після Другої Світової Війни.
Пазли в сучасному світі
На даний момент, пазли є відомими і популярними у всьому світі. Виготовляється безліч різноманітних головоломок цього типу. Найчастіше на них зображуються наступні речі:
- Твори відомих живописців;
- Фантастичні сцени;
- Кадри з кіно та мультфільмів;
- Ілюстрації сцен із Біблії;
- Визначні місця;
- Географічні карти (зазвичай старовинні).
У 2020-му році компанія Kodak випустила в продаж найбільший пазл (серед тих, які доступні для купівлі) із 51300 фрагментів. Він називається «27 чудес з усього світу».
З 1963-року стрічка з візерунком із різнокольорових фрагментів пазлу використовується як попереджувальний знак серед людей з розладами аутистичного спектру (РАС).
Придбайте якісні пазли
Якщо ви хочете купити пазли в Україні, вам в цьому допоможе інтернет-магазин Inkluzia. На сайті магазину ви зможете знайти безліч різноманітних варіантів головоломок даного типу. Вони безсумнівно допоможуть вам і вашій дитині весело провести час і покращити свої когнітивні здібності. З Inkluzia ви можете купити пазли у Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Луцьку та в інших містах України, усього в декілька кліків. На сайті пропонується надзвичайно зручний спосіб оплати покупок онлайн, а компанія «Нова Пошта» може доставити ваше замовлення у будь-яку точку України. Уточнити додаткову інформацію ви можете, скориставшись контактною інформацією на вебсайті, або замовивши дзвінок.