З дня у день все більшої популярності набуває поняття “здоровий спосіб життя”, а разом з ним заняття на тренажерах спортивні блоги, комплекси вправ, фітнес та відвідування спортзалів. Про те, спорт є порятунком не лише у боротьбі з нудьгою, але і важливою складовою укріплення здоров’я і підтримання в тонусі усього організму. Заняття спортом підходять абсолютно для всіх та активно застосовуються у реабілітаційних та лікувальних цілях. Лікувальна фізкультура (ЛФК) — це універсальний спосіб відновити координацію, витривалість, силу та гнучкість. 

Тренажери призначені для ЛФК допомагають розвивати і відновлювати:

  1. рівновагу

  2. тактильну чутливість

  3. фізичну силу

  4. витривалість

  5. пропріорецептори

Тому в залежності від мети, якої ви хочете досягти на заняттях, підбирають відповідний комплекс вправ та заняття на спеціальних тренажерах, з акцентом на відновлення того чи іншого вміння чи відчуття. 

Тренажери та обладнання рекомендовані для застосування в таких областях:

  • кардіологія

  • неврологія

  • гінекологія

  • вертебрологія

  • ортопедія

  • травматологія 

Спеціалісти-реабілітологи радять займатися спортом після перенесення травм, інсультів, ДЦП та захворювань, що призвели до порушень роботи опорно-рухового апарату. Лікувальна фізкультура також є корисною для профілактики сколіозу та інших викривлень хребта, особливо актуально дітей, які багато часу проводять за партами не дотримуючись правильної осанки.

Реабілітація ДЦП за допомогою тренажерів та обладнання.

Фізична реабілітація при дитячому церебральному паралічі — це важливий крок до пристосування у повсякденному житті, самостійного пересування, та самообслуговування дитини, тому для досягнення всіх перелічених результатів, до фізичних занять потрібно підійти комплексно. 

Вправи та заняття напрямлені та те, щоб не допустити ослаблені та атрофії м'язів, та уникнути напруженості м'язів, що в результаті стають малорухомими. Потрібно також пам'ятати, що кожній дитині необхідно скласти індивідуальний комплекс занять та вправ за допомогою спеціалістів.

Експерти інтернет-магазину “Інклюзія” відібрали лише якісні, ефективні та доступні тренажери та обладнання для дітей з ДЦП від надійних перевірених виробників. 

Серед спеціального обладнання ви можете обрати: 

  • ходунки для дітей з ДЦП;

  • ходунки-роллер, сприяють самостійному пересуванні дітей;

  • роллатори (показані при ДЦП в середніх або важких формах);

  • похилі і вертикальні регульовані стійки;

  • вертикалізатори;

  • велосипеди для дітей з ДЦП;

  • комплекти для масажу;

  • еспандери для швидкої розробки моторики тощо.

Вплив індивідуальної фізкультури на здоров'я дитини неможливо переоцінити. Тому завдяки наполегливості і заняттям за допомогою спеціального обладнання можна досягти результатів при яких змінюються розслаблені та натягнуті м’язи, нормалізується м'язовий тонус, покращиться дихання, відбудеться гальмування патологічних тонічних рефлексів. Головне пам'ятати, що ДЦП — це не вирок, і це підтверджено масою прикладів; головне регулярно займатися і не упускати руки.

Де використовуються тренажери. Як підібрати необхідний тренажер.

Засоби ЛФК — це лікувальні фактори, такі як заняття гімнастикою, силові фізичні вправи, ходьба заняття на тренажерах. І майже кожен із них вимагає певного облаштування тренажерами, такими як:

  1. Реабілітаційні тренажери для рук та ніг

  2. Сходи для відновлення навиків ходьби

  3. Універсальні тренажери

  4. Тренажери для м'язів спини

  5. Пересувні модулі для ходьби з крокуючим підвісом

  6. Тренажери для безперервного пасивного руху суглобів

  7. Балансири, гойдалки та багато іншого

Оскільки тренажери є незамінною складовою ЛФК, вони широко використовуються в медичних установах, реабілітаційних центрах, в домашніх умовах, щоб відновити та розвинути рухові функції у дітей та дорослих в тому числі з діагнозом ДЦП та синдромом Дауна.

Спеціалісти інтернет-магазину “Інклюзія” залюбки допоможуть вам обрати найкращий варіант обладнання та тренажерів, та проконсультують щодо подальшої їх експлуатації.