Конструювання – це процес виготовлення певного реального продукту з окремих частин та елементів. Діти зображають предмети та явища, отримують потрібні навички. Конструктивна діяльність носить характер рольової гри, присутня в навчальних та ігрових процесах. Позитивно впливає на психологічний та емоційний стан.

 Завдання

  • Розвиток дрібної моторики рук, зорово-рухової координації, творчих, технічних, винахідницьких вмінь.
  • Формування сенсорних здібностей.
  • Уміння аналізувати споруду, будівлю, виріб, розрізняти прості і складні форми.
  • Удосконалення мови.
  • Отримання позитивних емоцій.
  • Виховання необхідних вольових якостей - сумлінність, наполегливість, уважність, спостережливість. 

Типи конструктивної діяльності

- за зразком

Пропонується відтворити певну конструкцію, яка виступає в ролі зразка. Простішим способом буде її відтворення, спостерігаючи за процесом побудови. Складнішим є конструювання, дивлячись на вже готовий виріб або на зображення. В цьому випадку потрібно обстежити, а потім виділити основні фрагменти.

- за даними умовами

Особливість полягає у тому, що побудова відбувається за певними вимогами. Для прикладу: зробити гараж, який вмістить 5 машинок, змайструвати стілець для ляльки, чи композицію, частини якої будуть красиво підібрані по формах та кольорах. Тут задіяна логіка, фантазія і вміння дотримуватись поставлених умов.

- за задумом

Цей тип не є засобом для навчання, а найчастіше проводиться в ігровій формі. Спільна задумка, ідея об’єднує дітей. Вони вчаться організовуватись, розподіляти обов’язки, допомагати одне одному, поступатися і в результаті радіти спільному успіху. Кожен може висловити свою думку та пропозицію. Для будівництва використовується різноманітний матеріал – дерев’яні бруски, кубики, палиці, картонні ящики, фанера та інші.

     Та все ж найпопулярнішим матеріалом в конструктивній діяльності є конструктори.

На сьогоднішній день їх існує багато видів. Можна обрати набір для будь-якого віку та різної складності.

Дерев’яні

Ще в давнину дітлахи грались дерев’яними брусочками, складали будинки, мости та інші конструкції. Слово дерево асоціюється з чимось натуральним та екологічним, це безперечний тренд протягом останніх років. Тому деревяні конструктори є дуже популярними, незважаючи на те, що вони прості за своєю структурою.

Переваги:

  • Абсолютно не шкідливі для малюка. Якщо покриті фарбою, то гіпоалергенною, нетоксичною.
  • Довговічні – не втрачають форму, не ламаються. Така іграшка послужить довго не тільки вашому малюку, а й залишиться у відмінному стані для інших діток.
  • Простота розвине уяву і фантазію, змотивує до створення всіляких сюжетів та рольових ігор. Наприклад, з болтовим конструктором навіть найменший карапуз відчує себе справжнім майстром.
  • Велике розмаїття та рівні складності. Наймолодші із задоволенням граються іграшкою каталкою Паровозик чи Хатинкою, а старші розвивають математичні навики, вивчають геометричні фігури з сортерами, плашками та пазлами.

 

М’які підлогові

Рухова активність важлива для органічного розвитку. В нагоді стануть модульні конструктори. З їх допомогою можна придумати чимало забав. Також об’ємне конструювання дозволить дитині перетворитись на справжнього будівельника та дизайнера. Незважаючи на те, що деталі досить великого розміру, вони легкі та зручні, без зайвих зусиль переміщаються. Дитина з радістю сама собі сконструює ігровий диван, стіл та стільці.

Ці набори допоможуть затишно облаштувати ігровий простір в розважальних центрах, реабілітаційних центрах, дитячих садках, вдома, на вулиці. Є незамінними у світлих сенсорних кімнатах і кабінетах лікувальної фізкультури.

Переваги:

  • Можна не переживати за безпеку і травмування.
  • Виготовлені із сучасних якісних матеріалів.
  • Легко миються і чистяться.
  • Володіють високою зносостійкістю і залишаються в гарному вигляді навіть після довготривалого використання.

 

Пластикові, блокові

Легкі, яскраві, завжди цікаві та актуальні. Їх обожнюють як дошкільнята, так і дорослі. Гра з таким конструктором заспокоює, виробляє терпіння і посидючість, розвиває інтелект і винахідливість.

 Чарівні шестерні, Симфонія машин, Динозаври міні дозволять витворити безліч неймовірних транспортних засобів, роботів та фігур тварин. 

Такий конструктор є ідеальним інструментом для проведення корекційно-розвиваючих занять. Де важливими є розвиток дрібної моторики рук, покращення мовлення, тактильна, візуальна стимуляція та навики комунікації. 

Особлива увага приділяється віковому обмеженню, вподобанню та хобі дитини. Важливо обирати іграшку з якісного пластику, він не має містити неприємних запахів і бути безпечним.

 

Магнітні

Виникли відносно недавно і набирають все більшої популярності. Розвивають просторове мислення, дають уявлення про стереометрію, масу тіла і об'єм.

Переваги:

  • Дуже простий спосіб кріплення.
  • В наборах немає дрібних і крихких деталей.
  • Елементи різних наборів чудово підходять один до одного.

Із 3-D магнітним конструктором діти захоплююче проведуть час, а невеличкі набори, такі як PowerClix Solids зручно брати з собою в поїздку транспортом.

 

Електронні, на сонячних панелях

Захоплюють своєю унікальністю і можливостями. Основна мета – у доступній формі познайомити дітей з наукою.  Часто використовуються як дидактичний матеріал на уроках фізики і допомагають освоїти шкільну програму. Провести науково-пізнавальні експерименти, створити сонячні автомобілі, дистанційно керувати машинами – все можливо з такими конструкторами, як Електрична енергія, Енергія сонця 2.0, Автомобіль майбутнього та ін.

 

В інтернет магазині «Інклюзія: реабілітаційне та корекційне обладнання» є великий асортимент оригінальних, якісних та цікавих конструкторів, які точно сподобаються Вам та Вашим дітям.