Напевно кожен з батьків або вихователь дитячого садка неодноразово спостерігав за тим, як добре впливають на дітей ігри з піском. Сидячи в пісочниці, малюки абсолютно спокійно копирсаються в ній лопатками, пасками і навіть пальчиками. І в цей момент їм абсолютно нічого не потрібно. А все тому, що вони занурені в свій власний, “пісочний” світ, де немає місця тривозі та смутку. Свого часу, на початку ХХ століття, помітив подібний терапевтичний ефект від ігор з піском відомий швейцарський вчений – психолог і філософ – Карл Густав Юнг, почавши використовувати їх для корекції психічних розладів у дітей. Переконавшись в тому, що пісочна терапія приносить користь його пацієнтам, він докладно розповів про неї в психологічній літературі.

Варто зауважити, що юнгіанський метод широко застосовується в наші дні в практичній психології з метою лікування і корекції психосоматичних розладів у дошкільнят і молодших школярів.

Таким чином, ми прийшли до того, що пісочна терапія – це одна з форм психотерапії, яка використовується в діагностичних і терапевтичних цілях. Через ігри з піском діти можуть «розповісти» дорослим про свої страхи і труднощі. Так, наприклад, використовуючи методику «пісочниця» в роботі з дошкільнятами, можна навчити їх ставитися зовсім по-іншому до тих чи інших ситуацій з життя.

З огляду на безсумнівний терапевтичний ефект від пісочної терапії, чому б не влаштувати для дошкільнят «пісочницю» в дитячому садку чи вдома? Адже на вулиці ігри з піском доступні їм тільки в теплу пору року. А замовивши в інтернет-магазині Inkluzia планшет або стіл для малювання піском, можна навіть з підсвічуванням, вони стануть доступними цілий рік. Але перш ніж купити спеціальне обладнання для пісочної терапії, слід розуміти, кому вона показана.

 

Пісочна терапія: показання для її застосування

Серед основних «симптомів», що вказують на необхідність проведення занять з пісочної терапії для дітей, називають такі:

  • отримання різних психологічних травм: загроза життю і здоров’ю дитини, переживання і потрясіння – все це може стати приводом для залучення малюка до виконання спеціальних вправ з піском;
  • відсутність у дитини одного з батьків або часті сімейні конфлікти також є причиною для застосування пісочної терапії в процесі корекції її психоемоційного стану;
  • невміння або небажання малюка висловлювати переживання, які складно сформулювати словами. Уже через кілька занять з використанням столу для пісочної анімації або будь-якого іншого обладнання для пісочної терапії, він зможе розповісти про те, що його хвилює;
  • дезадаптація і порушення в поведінці – ще один сигнал до того, що варто вдатися до пісочних ігор;
  • будь-яка згубна звичка або залежність (адикція) в тому числі коригується за допомогою спеціальних вправ з використанням піску.

Втім, це далеко не повний перелік показників для проведення пісочної терапії з дітьми. Він значно ширший. Але щоб навчитися правильно виділяти ці самі симптоми і здійснювати їхню корекцію, фахівцям необхідно пройти додаткове навчання.

 

Пісочна терапія: без якого обладнання не обійтися спеціалістам?

Для проведення з дошкільниками або молодшими школярами занять з пісочної терапії вихователю доведеться не тільки освоїти спеціальні вправи, але і обзавестися спеціальним обладнанням. Таким як:

  • пісочниця: вона виконана з натурального дерева, тому безпечна для дітей. А значить, може встановлюватися в медичних установах, дитячих садках, школах і навіть в інклюзивних ресурсних центрах;
  • стіл або планшет для малювання піском: і той і інший предмет меблів прекрасно підходить як для індивідуальних, так і для групових занять.

Не забувайте: контактуючи з піском під час ігрової діяльності, малюк не тільки отримує перший досвід самоаналізу, а й вчиться розпізнавати власні відчуття. Так чому б не допомогти йому в цьому? Тим більше що це так просто. Замовте у нас спеціальне обладнання для проведення занять з пісочної терапії і нехай ваші діти будуть здорові.