У житті так важливо зберігати рівновагу.

     Сучасні діти ведуть малорухливий спосіб життя, що призводить до порушень в роботі вестибулярного апарату. Запаморочення, часті головні болі, порушення артеріального тиску (частіше знижений АТ), нудота, всі ці симптоми можуть бути наслідком недостатньої рухової активності.

     Вестибулярний аналізатор постійно працює.  Він призначений для координації рухів та збереження рівноваги тіла, здійснює свої функції, як у стані спокою так і під час руху. Тому його розвиток є дуже важливим, особливо у дитячому віці.

     Заняття оздоровчого характеру має на меті вдосконалення фізичних якостей, покращення та зміцнення здоров’я дитини.

     В процесі тренування використовують спеціальне обладнання для мозочкової стимуляції. До прикладу, балансуюча дошка-скейт. Тренує складно координаційні здібності.  Балансуючи на ній, працюють м’язи ніг (передньої поверхні стегна, задньої поверхні стегна, м’язи підколінного сухожилля і гомілки), спини (поперечно остьові м’язи, найширші м’язи спини, трапеції, м’язи розгиначі хребта, ромбовидні), косі та прямі м’язи живота, а ще активно розвивається міжм’язева координація. Її суть полягає у синхронізації дій м’язів та раціональному, послідовному залученню їх до роботи, дошка слугує хорошим засобом для розвитку пропріоцепції. Також у дитини покращується емоційне та загальне самопочуття, так, як заняття на ній перетворюється у веселу гру. 

       Великий вибір обладнання дозволяє досягнути не лише тренувального і оздоровчого ефекту, а й відновити вестибулярні функції, які можуть бути порушені з багатьох причин.

Найпоширеніші причини це:

- вестибулярний неврит, часто є наслідком перенесених інфекційних захворювань;

- отосклероз;

- гострий отит або гнійний отит;

- алергії;

- інсульт;

- черепно-мозкові травми;

- травми хребта;

- патології опорно-рухового апарату;

- ДЦП.

    Медична реабілітація — це процес, метою якого є досягнення повного відновлення втрачених чи порушених функцій організму внаслідок захворювання або травм; оптимальна реалізація фізичного, психічного і соціального потенціалу людини з інвалідністю та найбільш адекватна інтеграція її у суспільство.

    Лікувальна фізична культура є одним з ключових інструментів для відновлення дієздатності вестибулярного апарату. Для лікування часто використовують, балансуючі платформи, вони бувають різних видів і форм, в залежності від завдань, які вирішуються у процесі заняття й підбирається платформа та вправи для неї.

Позитивна динаміка також спостерігається при заняттях на гімнастичній колоді або колоді гойдалці, подвійних сходах, місячній гойдалці. А для дітей з патологією опорно-рухового апарату не замінним у лікуванні стане тренажер «космонавт».

     Існують певні загальні рекомендації для занять ЛФК. А саме:

- стабільний стан дитини ;

- адекватний підбір вправ;

- поступове зростання навантаження;

- обладнання має бути справним та якісним. Вправи на ньому повинні виконуватись з допомогою (страхуванням);

- регулярність занять;

- лікарський контроль.

     Яким би не був характер вправ, загально оздоровчий (розвиток фізичних якостей та їх підтримка на бажаному рівні) чи спрямований на лікування, всі вони повинні базуватись на індивідуальних потребах з урахуванням вікових і фізіологічних особливостей дитини.

    Також слід відзначити важливість профілактики. Попередити функціональні порушення вестибулярного апарату набагато легше, а ніж відновлювати втрачені функції.

    Залучайте вашу дитину до спорту чи до занять фізичною культурою. Намагайтеся багато часу проводити на свіжому повітрі, грати в рухливі ігри, не забувайте й про правильне, здорове, харчування. Комплексний, збалансований підхід дуже важливий для гармонійного розвитку дитини.

     Інтрернет-магазин ІНКЛЮЗІЯ допоможе підібрати обладнання для вестибулярного розвитку та повернути рух у життя!